Kadeřnice Martina Hofmannová
Kadeřnice Martina Hofmannová
Hofmannová Martina
Rok a datum narození. 21.12.1992
Bydliště. Strakonice Ptákovická 433 38601
Adresa pracoviště. Na Stráži 265 Strakonice 38601
Stav. VDANÁ
Zaměstnání. podnikatel
Vzdělání. Vyučena České Budějovice r.2011
Jazyky. Čeština, Angličtina
Pohled na svět. Optimista
Povaha. sangvinik
Můj styl
Moje motto. Život není zlej , to jenom lidi jsou svině
Co nesnáším. lži, přetvářku a falešný lidi
Co miluji. miluji to co dělám, manžela a svoji rodinu
co si o sobě myslím.Nemyslím si o sobě nic. Nechám lidi ať si udělají o mě vlastní názor. :-D
1220487-img-vlasy.jpg

Vítejte na stránkách kadeřnice Martiny Hofmannové

Zde můžete psát vaše problémy s vlásky nebo vaše postřehy prosby a zkušenosti. budu za to ráda.
Jaké barvy se k vám hodí a kterým se naopak vyhýbat.
Barevná typologie dnes již zdaleka není neznámým pojmem. V zásadě vychází z teorie, že každého člověka lze podle přirozené barvy vlasů, pleti a očí zařadit do jedné ze skupin barev, které jsou pojmenované podle čtyř ročních období. Ke každému typu náleží paleta určitých barev (teplé, studené či neutrální). Od nich se pak odvozují barvy např. pro líčení či oblečení.
V tabulce najdete nejčastější vlastnosti barevných typů, ale tyto vlastnosti jsou pouze statistické. Může se stát, že nebudete moci určit, do které skupiny patříte. Pak je nutné absolvovat šátkový test - otestovat vliv různých vlastnosti barev na Váš obličej. Je to důležité i proto, že každý barevný typ má tři varianty, čili celkem existuje 12 barevných typů. Test garantuje rozpoznání typu a zaručuje taky, že se naučíte, jak slušivou barvu rozpoznat v obchodě bez pomoci stylisty.
Jarní typ
Žena, kterou řadíme k jarnímu typu, má bez ohledu na svou výšku a váhu v sobě cosi něžného a křehkého.Tento dojem vyvolává její plet. Je světlá, téměř bledá a průhledná, není namodralá a má nažloutlý až jemně nazlátlý podtón. Některé mají pleť slonoviny, jiné narůžovělou. Nostalgické srovnání s broskví je vhodné. Řada žen jarního typu trpí také tím, že jim při sebe menším rozčílením naskakují červené skvrny a některé mají i pihy, které nejsou šedohnědé, ale zlatohnědé. Opalují se do sytě hnědé.
jaro.jpg
Většinou jsou tyto ženy plavovlasé. Mají vlasy v barvě lnu, slámově žluté, zlatě žluté, rusé, medově zlaté atd. I v případě, že jim vlasy později výrazně ztmavnou ponechají si teplý zlatistý nádech. A jaké barvy očí mají jarní typy žen? Škála je velice široká - od očí modrých nebo tyrkysových přes šedozelenou po zlatě hnědou.

MAKE-UP To nejhorší co mohou jarní typy udělat, je příliš ostré a kontrastní líčení, jejich přednosti vycházejí právě z jejich jemné, průhledné pleti. Jestliže při líčení použijí své vlastní barvy, působí velice dobře.To předpokládá jemný, tekutý podklad v teplé a světlé barvě. K tomu se velmi hodí světlé zdravíčko v meruňkovém nebo broskvovém odstínu, nanesené plošně tak, aby nevznikly tvrdé kontrasty, ale jen měkké přechody. Se rtěnkou v teplých růžových odstínech vypadají jarní typy vždycky dobře. Nikdy to nesmí být rtěnka, která na rtech dostane namodralý nádech! Místo toho si zvolte humrovou červen. Je lepší když sytější barva bude spíše průsvitná,než aby příliš kryla. Co se týče stínů, platí také jemnost, vynechat tvrdé černé linky, ale spíše mléčné, měkké barvy. Je lépe doplnit oční linku dodatečně ještě bílou než zvolit příliš tmavou barvu. Zato mohou jarní typy podle chuti experimentovat s barevnými řasenkami. Řasenka v barvě očí, může u žen jarního typu vyvolat uchvacující dojem.

BARVA VLASŮ - většina žen jarního typu má přirozeně světlé až tmavé plavé vlasy s nazlátlým odleskem, jiné jsou rusovlasé. Pro všechny však platí žádné výrazné kontrasty. Nemáte-li od přírody světlé pramínky necháte si vlasy oživit několika zlatožlutými nebo mírně narudlými pramínky. Na co mají jarní typy dbát? K jejich pleti se hodí teplé odstíny barev! Stříbřité pramínky působí fádně. Proto by měly vždy volit teplé narezlé odstíny, jasně žluté nebo medové odstíny. Některé blondýnkám sluší i nejsvětlejší odstíny a někdy také pramínky v oranžové barvě.

BRÝLE PRO JARNÍ TYP - průhledné obloučky v lososové barvě nebo v humrové, světle hnědé a béžové barvě, vzorované nebo jen mírně odstínované . V úvahu přichází ještě jemná modř, jemně žlutá a barva slonoviny nebo velmi světlá rohovin, to všechno jsou barvy, které působí odlehčeným dojmem a jsou v souladu s barvou pleti, vlasů a make-upu. Zcela nevhodné jsou pro jarní typy obroučky černé, modré, zelené, namodralé červené i další kompaktní barvy. Kdo chce nosit kovové obroučky, pak tedy matně zlatou, ta sluší tomuto typu nejvíce.

ŠPERKY VHODNÉ PRO JARNÍ TYP - pro jarní typ je vhodný šperk jemný a něžný, všechno předimenzované na něm působí hrubě. K ženám jarního typu se hodí syté barvy, např. barva tyrkysu nebo žlutého topasu, modrého safíru nebo světlejšího jantaru. Jarnímu typu také velmi sluší všechny teplé odstíny korálů, stejně jako šperky z teple působící rohoviny slonovinové barvy nebo ze stejně zbarvené zbarvené hmoty. Nosíte-li ráda perly, potom krémové nebo nažloutlé. A samozřejmě šperky ze žlutého nebo teplého načervenalého zlata - ne však bílého nebo ze stříbrného

. NEJKRÁSNĚJŠÍ BARVY PRO JARNÍ TYP - ideální barvy jsou světlé a jasné, někdy jemné, někdy zářivé. Vybledlé odstíny sem nepatří, jarní typ by v něm vypadal fádně.To platí i pro příliš výrazné a tmavé odstíny - ty jemnou pleť tohoto typu ubíjejí. Přesto mohou ženy jarního typu nosit v přiměřených odstínech celou paletu barev, např. májovou, jablkovou a lipovou zeleň a vůbec každou zeleň, která působí dojmem, že je prozářená sluncem. A také teplou žlutou, i ta působí velmi přirozeně. Nažloutle zbarvené a zároveň jemné jsou všechny odstíny růžové a červené, jako např. broskvová, meruňková, lososová a korálová červen.Ty jarnímu typu velmi sluší, naopak v čistě růžové budou vypadat bledě, unaveně a nudně. Ženy s krémovou nebo lehce nahnědlou pletí vypadají velice dobře v barvě bílé vlny, v nazlátlých tonech velbloudí srsti a v měkké hnědé mléčné čokolády. Protože se pleť jarní ženy opálí dozlatova, dělají velkou chybu, že si vezmou zářivě bílé šaty. Avšak v tomto případě nebude vypadat krásně hnědě, ale pergamenově a o řadu let starší. Smetanově bílá barva vaječných skořápek se hodí mnohem lépe než tvrdá studená čistá bílá. Černá je pro jarní typ tabu. Nejtmavší barva, která jarnímu typu sluší je námořnická modř.
Letní typ
Máte-li pokožku velmi jemnou, bledou či s chladivým nádechem, pak můžete odpovědět, že ano. Pleť u letního typu bývá bledá, téměř porcelánová, nebo s chladným narůžovělým nádechem, případně světlá s chladným olivovým nádechem. Nejste-li si jista, řiďte se znaménky, která jsou u letního typu našedlá nebo popelavě hnědá, nikdy ne červenohnědá.

Barva rtů je jemná, lehce narůžovělá. Vlasy mívá letní typ popelavé, světlé až středně hnědé. Pokud je chcete dobarvit svépomocí, použijte stříbřité, platinové nebo šedé prameny. Nebarvěte se příliš tmavými tóny, to letnímu typu nesluší. Oči bývají šedé, šedomodré, modrozelené, tmavomodré, tmavohnědé nebo oříškové.
leto.jpg
Líčení
I když se to moc nezdá, letní typ se poměrně dobře opaluje, tedy až na hodně světlé výjimky. Make-up byste měla používat narůžovělý nebo neutrálně béžový, ideální je samozřejmě transparentní. Konkrétní odstíny je třeba přizpůsobit jednotlivým druhům pleti. Make-up byste ani používat nemusela, ale když už po něm sáhnete, ať je ve velmi tenké vrstvě. Pokud líčíte rty v jasných červených odstínech, oční stíny musí být naopak velmi decentní. Můžete si dovolit perleťový nádech, a to i u růžové barvy, která vám sluší. Stejně jako bleděmodrá nebo fialová. Oční linky vám příliš nesluší. Nejvhodnější řasenka pro vás je šedomodrá nebo fialovomodrá.

Barvy
Hodí se k vám červené odstíny s namodralým podtónem, tlumené tóny jak červené, tak růžové. Obléknout se můžete do barvy lilku, třešní nebo bordó. Z modré barvy vybírejte spíše kouřové odstíny a ze zelené zase s modrým podtónem. Modrozelená vám sluší výborně. Žlutá barva může být ve vašem šatníku zastoupena v tlumené formě. Má-li vás žlutá zvýraznit, musí být světlá, mléčná, skoro jako zapraná. Fialovou nosit můžete, ale opravdu s mírou a rozvahou: špatně zvolený odstín může působit hodně vyzývavě. Vyhnout byste se měla také příliš tmavým barvám – když hnědé a béžové odstíny, pak s růžovým nebo namodralým podtónem. Sluší vám stříbřité odstíny šedé.

V módě se letní typ vyjímá v jemných, decentních vzorech, jako jsou jemné kvítky nebo proužky. Důležité je zachovat letní barvy.

Určit letní typ není tak jednoduché a hlavně jednoznačné. Noste tedy především to, v čem se cítíte dobře. Ale vyzkoušet můžete i klasickou typologii, kde vám přesné barvy doporučí. A nebojte se experimentovat. Možná objevíte, že vám sluší barvy, které byste nikdy neoblékla.
Podzimní typ
Vezměte si k ruce dva šátky nebo papíry, z nichž jeden bude mít namodrale růžový odstín a druhý nažloutlý lososový. Přiložte jej na denním světle k obličeji. Jestliže vaše pleť přiložením namodrale růžového odstínu působí šedě či bledě a naopak lososová vás zvýrazní, patříte mezi jarní nebo podzimní typ. U zimního a letního typu vedle lososového odstínu vystoupí kruhy pod očima a žilky, pleť působí unaveně. První krok k určení typu pleti máte za sebou, už zbývá jen upřesnění.
podzim.jpg
Patříte mezi podzimní typ?
Máte světlou pokožku a výrazně narudlé vlasy? Jste víc než jasně typický příklad podzimního typu. Patříte k němu i v případě, že máte broskvovou či zlatavou pokožku, mahagonové vlasy, výrazně červené rty, které vám může leckdo závidět, a často míváte pihy. Podzimní typ se velmi špatně opaluje, zpravidla se místo zářivé hnědé pleti objeví zarudnutí a pálení. K vzteku občas bývají hodně světlé řasy. Oči má podzimní typ jantarové, oříškové, tmavohnědé, tyrkysové, zelené nebo žlutozelené.
Vlasy jsou načervenalé nebo červenozlaté. Za to může vysoký obsah červeného a žlutého pigmentu. Jestli je budete chtít zvýraznit barvou, použijte teplé medové nebo zlatavě červené odstíny. Budete-li chtít experimentovat s barvami namodralého podtónu, vaše pleť bude nevýrazná a matná.

Make-up a líčení
Zachovávejte přirozený odstín pleti, používejte transparentní make-up. Neměl by být výrazný, ale světlounce béžový s nádechem do světle hnědé. Vyhněte se růžové. Líčení slaďte s oblečením, jako jedni z mála si můžete dovolit výrazné a teplé odstíny červené barvy. Ženám, jež mají tyrkysové oči, sluší hnědé tóny se zlatavým nádechem. Z široké nabídky volte vždy líčení v přírodních odstínech.
Barvy
Porozhlédněte se v přírodě a poznáte, které barvy vám sluší. Když budete chtít nosit bílou, vyberte tu s jemným žlutým nádechem. Žlutá vám sluší tmavá, červená téměř ve všech teplých odstínech, v narezlém tónu i cihlová červeň. Obléci se můžete do zelené barvy s nažloutlým nebo olivovým odstínem, světlá vám příliš nesedí. S klidem se můžete zahalit do lososové, petrolejové, do hnědých a béžových odstínů. S fialovou hodně opatrně, sáhněte raději po černofialové.
Podzimní typ si může dovolit téměř všechny módní trendy a výstřelky. Sluší vám krajky i móda kovbojů, stejně jako květinové vzory nebo motivy džungle.
Zimní typ
Ženy patřící k zimním typům se vyznačují pletí s chladným, namodralým podtónem. Můžete mít velmi světlou, téměř průsvitnou pokožku, která působí křehce a zranitelně, nebo pleť s chladným, lehce olivovým zabarvením. Zimní typ se snadno opaluje a pleť se krásně barví dohněda. Zimní typy mají výrazné tmavé řasy a obočí.
zima.jpg
Oči mívají ledově modré, tyrkysové, fialkovomodré, šedé nebo šedomodré, oříškové, hnědé, hnědočerné nebo úplně černé. Vlasy jsou hnědočerné nebo úplně černé s namodralým leskem. Pokud chcete vlastní barvu osvěžit pomocí barev na vlasy, pak vybírejte chladné, namodralé odstíny. Toužíte-li po melíru, zapomeňte na žlutý, ale sáhněte po nafialovělé.

Make – up
Pokud máte porcelánovou pleť, používejte světlý pudr i make up, vhodné jsou odstíny béžové nebo růžovohnědé. Máte-li pleť tmavší, pak můžete použít podkladový make-up ve světle hnědé a béžový pudr. Nepoužívejte žádné nažloutlé odstíny. U líčení platí, že čím je nápadnější barva rtů, tím tlumenější by měly být oční stíny. Jen zimní typ si může dovolit černé oční linky. Na rty i nehty použijte ohnivou červeň i výraznou růžovou. Máte-li zelené nebo hnědočerné oči, můžete si je zvýraznit chladnými odstíny zelené. Používejte také bílou konturu na vnitřní stranu víčka, abyste prozářila oči. Pokud máte ráda přírodní líčení, nevadí. Můžete si dovolit i hnědé stíny, ale vždy pamatujte, že musí být chladné odstíny. Nemusíte ani příliš experimentovat s barvou řasenky, ideální je pro vás černá.
Barvy pro vás
Nejlépe sluší zimnímu typu syté, chladné odstíny červené. Stejně tak ale také modrá v ledových barvách. Vyhněte se jen matné, tlumené modři, která sluší letnímu typu a u zimního působí nevýrazně. I zelená barva by měla mít modrý podtón. Volit můžete z ledově chladné pastelové zelené, modrozelené i černozelené. Žluté odstíny vám sluší všechny, chladné i jasně zářivé až citrónové. Jemné a matné barvy vás znevýrazní. Dovolit si můžete fialovou barvu v podobě tmavomodré fialové, nebo jemné fialové s modrým podtónem. Oblékat se můžete do béžové, šedobéžové i hnědočerné. Jako jediný typ máte možnost nosit černou barvu podle libosti a jasně zářivou bílou. Co se vzorů a módních trendů týče, sluší vám vše, co je geometrické i extravagantní. Zkuste široké pruhy, velké kostky i puntíky. Můžete kombinovat, ale vždy by měl být základem jednobarevný prvek.

Na závěr je nutné podotknout, že zimních typů může být velké množství, a když jedné bude slušet ledová modř, druhé nemusí sedět vůbec. Vybírejte podle citu, podle vaší oblíbené barvy i podle vkusu. Nic z toho, co je zde psáno, není pravidlo, které byste musela bezpodmínečně nutně striktně dodržovat. I když třeba teď vyzkoušíte barvy, kterých jste se až dosud bála.

Líbily se Vám mé stránky ?

Ano, líbily (48 | 72%)
Nepřehledné (3 | 4%)
Nelíbili se mi (4 | 6%)
Jsem ráda že jste navštívili mé stránky, omluvám se za případné chyby. Budu se na vás těšit v salónu Krásný den
image.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one