Kadeřnice Martina Hofmannová
Kadeřnice Martina Hofmannová
Hofmannová Martina
Rok a datum narození. 21.12.1992
Bydliště. Strakonice Ptákovická 433 38601
Adresa pracoviště. Na Stráži 265 Strakonice 38601
Stav. VDANÁ
Zaměstnání. podnikatel
Vzdělání. Vyučena České Budějovice r.2011
Jazyky. Čeština, Angličtina
Pohled na svět. Optimista
Povaha. sangvinik
Můj styl
Moje motto. Život není zlej , to jenom lidi jsou svině
Co nesnáším. lži, přetvářku a falešný lidi
Co miluji. miluji to co dělám, manžela a svoji rodinu
co si o sobě myslím.Nemyslím si o sobě nic. Nechám lidi ať si udělají o mě vlastní názor. :-D
1220487-img-vlasy.jpg

Vítejte na stránkách kadeřnice Martiny Hofmannové

Zde můžete psát vaše problémy s vlásky nebo vaše postřehy prosby a zkušenosti. budu za to ráda.
Péče o barvené a odbarvené vlasy je trošku složitější než péče o nebarvené vlasy. Ale není to nic co by žádná z nás nezvládla sama doma.
Pozor na barvu!
Máme-li na hlavě čerstvou barvu, nejvíce se bojíme toho, že začne blednout a ztrácet na intenzitě. Co způsobuje ztrátu barvy? Může ji způsobit kterýkoli z těchto faktorů: ultrafialové záření voda, nečistoty, poškození vlasové struktury a volné radikály.

Je to opravdu voda a ne šampon, která je hlavním původcem ztráty barvy při mytí. Vlasy tak ztrácejí barvu nejen při mytí, ale určité rozpuštění molekul barvy způsobuje i déšť, vlhko, moře, chlór přidávaný do vody v plaveckých bazénech a dokonce i pot vlastního těla. Vlasy pohlcují vodu a takzvaně bobtnají tak zvětší svůj průměr až o 30 %. to způsobuje zvětšení mezer mezi buňkami povrchové vrstvy a molekul barviva se tak otvírá barvě cesta ven z vlasu . Osmdesát procent ztráty barvy je způsobeno vodou při mytí! To ale neznamená, že bychom barvené vlasy měly mýt méně často. Důležité však je nenamáčet je na zbytečně dlouhou dobu. Mýtus při mytí barvených vlasů: Na mytí se opravdu nemusí používat šampón na barvené vlasy. Bohužel šampón na barvené vlasy je jen marketingoví trik jak prodat úplně obyčejný šampón za vyšší cenu. Lépe uděláte když si koupíte dětský nebo březový. Je levnější a barvené vlasy udržuje celkem dobře v kondici.

Poškozené vlasy vysychají, nejsou pružné ani lesklé a rozhodně nepůsobí zdravým dojmem. Jestliže je obarvíme, pórovitá struktura umožní molekulám barviva snadněji proniknout do struktury vlasu (někdy to způsobí až nečekaně silné obarvení). Na druhé straně ale molekuly barviva stejně snadno z vlasů unikají. Jinými slovy, čím více jsou vlasy poškozené, tím více a rychleji ztrácejí barvu.

Nečistota je přirozeným rizikem našeho okolí a jedinou zbraní proti ní je mytí. Kožní maz pokožky hlavy, pot a prach poletující vzduchem to vše vlasy znečišťuje a zatěžuje. Ty jsou pak matné a jejich barva již neodráží světlo ztrácejí lesk.

Ultrafialové záření způsobuje rozklad molekul barviva uvnitř vlasů, takže vlasy barvu ztrácejí. I když je pod mrakem, tak na molekuly barvy sluneční záření působí a rozkládá je na menší částice, které z vlasů snadněji unikají. Ultrafialové záření způsobuje změny přirozené barvy vlasů rozpadem melaninu.

Často, když je barva opláchnuta, zůstávají na vlasech zbytky oxidantů. Ty pokračují v oxidaci a způsobují ztrátu sytosti barvy. Proto když se barvíte doma raději propláchněte vlasy 1.0 litru vody smíchané se šťávou z půlky citronu. tak ukončíte proces oxidace. peroxid je slabá kyselina zato citron je slabá zásada = neutralizace

Není pravda, že nabarvené vlasy poškozují a odbarvují kadeřnické přípravky. Přípravky jako tužidla, gely a spreje mohou být použity i na obarvené vlasy. Nezpůsobují poškození ani odbarvení. Lze používat i přípravky s alkoholem (často spreje). Čistý alkohol může sice způsobit ztrátu barvy, ale alkohol obsažený ve spreji se vypaří ještě dříve než přípravek dopadne na vlasy.

Líbily se Vám mé stránky ?

Ano, líbily (48 | 72%)
Nepřehledné (3 | 4%)
Nelíbili se mi (4 | 6%)
Jsem ráda že jste navštívili mé stránky, omluvám se za případné chyby. Budu se na vás těšit v salónu Krásný den
image.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one