Kadeřnice Martina Hofmannová
Kadeřnice Martina Hofmannová
Hofmannová Martina
Rok a datum narození. 21.12.1992
Bydliště. Strakonice Ptákovická 433 38601
Adresa pracoviště. Na Stráži 265 Strakonice 38601
Stav. VDANÁ
Zaměstnání. podnikatel
Vzdělání. Vyučena České Budějovice r.2011
Jazyky. Čeština, Angličtina
Pohled na svět. Optimista
Povaha. sangvinik
Můj styl
Moje motto. Život není zlej , to jenom lidi jsou svině
Co nesnáším. lži, přetvářku a falešný lidi
Co miluji. miluji to co dělám, manžela a svoji rodinu
co si o sobě myslím.Nemyslím si o sobě nic. Nechám lidi ať si udělají o mě vlastní názor. :-D
1220487-img-vlasy.jpg

Vítejte na stránkách kadeřnice Martiny Hofmannové

Zde můžete psát vaše problémy s vlásky nebo vaše postřehy prosby a zkušenosti. budu za to ráda.
Ještě před příchodem zimy se začíná projevovat fyziologicky dané vypadávání vlasů. \pokud má člověk vnitřní problémy, trpí endokrinologickým onemocněním ( onemocnění způsobena abnormálními hladinami hormonů) , anémií (stav při, kterém je v krvi snížená koncentrace hemoglobinu pod normu stanovenou podle věku a pohlaví), nedostatkem některých látek v potravě nebo nějakou chorobou, vypadávání v zimě neustane. V takových případech je nutné vyhledat dermatologa. Zima je obdobím častého střídání teplot, nošením pokrývek hlavy, nedostatku slunce a zvýšeného stresu. Tato zátěž způsobuje zhoršení kvality vlasové kštice. Projevuje se zvýšenou mastivostí vlasů, zhoršením seboroické dermatitidy ( neinfekční onemocnění postihuje pokožku hlavy, obličeje a trupu. Projevuje se mastnými, lupovitými a zánětlivými ložisky kůže) a častým výskytem lupů.
Ochrana vlasů před zimou
Preventivní ošetření vlasů je individuální záležitost. Neexistuje jeden universální recept pro všechny lidi. Je proto dobré svěřit se do rukou odborníků v kadeřnických salónech .
Důležitá je volba správné vlasové kosmetiky. Podle typu vlasů volíme správný šampón kondicionér, který lze v případě problematické pokožky nahradit vlasovým tonikem. Neplatí, že čím silnější kondicionér, tím lépe. Jemné vlasy tedy vyžadují lehký kondicionér, pevné a houževnaté vlasy naopak silnější kondicionér se zvláčňujícími účinky . Příliš silný kondicionér způsobuje zplihnutí vlasů a pokud je nanášen na pokožku hlavy, vlasy se často mastí
V zimě působí na vlasy několik vlivů
• Velké teplotní rozdíly při přechodech mezi venkovním prostředím a vytopenými místnostmi. Střídáním teplot zatěžuje jak vlasovou pokožku tak i vlasové stvoly.

• Nošení pokrývek hlavy. Vlasy se pod nimi zapotí a zapaří, tím se zvyšuje mastivost vlasů. Častější mytí vlasů a jejich tepelné vysušování fénem (aby se nešlo s mokrou hlavou ven) kvalitě vlasů nesvědčí.

• Nedostatek pohybu venku a pobývání v přetopených místnostech. Vlasy jsou přesušené, rozlítané, nedrží účes a snadněji se lámou.¨

• Nedostatek slunečního záření- toto záření v přiměřené dávce působí na vlasovou pokožku desinfekčně, vysušuje ji.

• Změna jídelníčku- menší přísun vitamínů a stopových prvků, zvýšený přísun tuků a cukrů ovlivňuje kvalitu pokožky i vlasů.

• Zvýšené pracovní nasazení je provázeno stresem a častěji se dostavují deprese - negativní změny psychiky mají vliv na celkový stav organismu, klesá imunita, mění se metabolizmus dochází k hormonálním výkyvům. Kvalita vlasů a vlasové pokožky je těmi to změnami ovlivněna zevnitř.
Regenerace vlasů po zimě
Stav vlasů po zimě je individuální. Někdo potřebuje opakovat intenzivní vitamínové a hydratační vlasové kůry několikrát za sebou, někdo potřebuje vlasy odmastit, někomu stačí jednorázové ošetření u kadeřníka.
Nikdy však neuděláte pokud zvýšíte přísun vitamínů a stopových prvků, zkonzultujte péčio vlasovou pokožku s lékařem, dopřejte si revitalizační kůru v kadeřnickém salónu a odložte nešetrné úpravy vlasů (ondulace, barvení, apod.) Regenerační účinky mívá po zimě i mírné zastřižení vlasů. Dojde při něm k odstranění roztřepených, oslabených nebo jinak poškozených vlasů. Kadeřníci sice dokáží poškozený vlas dostatečně ošetřit, aby vypadal dobře, nicméně poškozené vlasy musí stejně odrůst a proto je k celkové regeneraci lepší takové vlasy odstříhnout.
Je však třeba myslet na to, že stav vlasů ovlivňuje i řada vnitřních faktorů. A jejich následky leckdy nepřekoná ani sebedokonalejší péče. Chcete-li začít s regenerací svých vlasů, je tedy potřeba nejprve odstranit vnitřní příčiny (chyby v dietě, stres, nemoci,.....) poškozených vlasů.
Vlasové zábaly
Pro zdravé i nemocné vlasy je dobré, pokud jim 2x až 3x měsíčně dopřejete intenzivnější kůru ve formě zábalu. Vlasové zábaly pomáhají obnovit vlas, který je poškozený buď mechanickým namáháním, barvením, odbarvováním, stresem nebo přírodními vlivy. Záleží jen na vás, zda se rozhodnete pro některý z domácích zábalů, nebo se svěříte do péče odborníka a svým vlasům dopřejete nějakou profi. vlasovou kůru.
• Univerzální domácí maska
Pro všechny typy vlasů lze kombinovat vaječný žloutek s rostlinným olejem a citronovou šťávou, ricinový olej s bílím jogurtem a rumem nebo mandlový olej a heřmánkovým odvarem.

• Vlasový zábal na mastné vlasy
Použijte vlasový zábal z tuhého bílkového sněhu, který nechte působit do zaschnutí.

• Vlasový zábal proti padání vlasů
Proti vypadávání vlasů vtírejte cibulovou šťávu s trochou koňaku nebo odvar z lopuchu.

• Vlasový zábal na suché vlasy
Balzám na suché vlasy je olivový olej (extra virgin) nebo olej z pšeničného klíčku zahřáty na 40°C promíchaný se žloutkem

• Vlasový zábal proti lupům
Proti lupům vtírejte odvar z chmele nebo si připravte kopřivový odvar : 1 lžičku kopřivové tinktury a 1/4 litru vody, směsí promasírujte pokožku. Neoplachujte!

• Vlasový zábal pro lesk vlasů
Chcete-li vrátit vlasům lesk, dopřejte si medovou kůru. Smíchejte 2 bílky s 2 ližičky medu a několika kapkami olivového oleje

•typy pro domácí vlasové zábaly

- Nezapomeňte že vlasové zábaly patří na pečlivě umyté vlasy bez kondicionéru
- Na zábal si dejte igelitovou čepici a zabalte si vlasy do teplého ručníku takto zabalené vlasy pro urychlení účinku fénujte
- Zábal má smysl, pokud vydržíte minimálně 25-30 min.

Líbily se Vám mé stránky ?

Ano, líbily (48 | 72%)
Nepřehledné (3 | 4%)
Nelíbili se mi (4 | 6%)
Jsem ráda že jste navštívili mé stránky, omluvám se za případné chyby. Budu se na vás těšit v salónu Krásný den
image.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one